Svatavské strojírny Stage - Interpreti


Robin Zoot (Milion+)

Robin Zoot byl na začátku své hudební tvorby ve skupině Social Gang. Rapovat začal v souvislosti s ježděním na skateboardu. S Bělochem dělali hudbu, ale Robin Zoot své vlastní skladby ještě nevydával. Poté se seznámil se Smackem, který ho vzal do uskupení A51 kde s ním začal spolupracovat. V této skupině ale nebyl aktivní. V roce 2013 se objevil na skladbě "Pretty Gadže", která byla vytvořena ve spolupráci se skupinou YZO Empire. Nějakou dobu potom opustil A51 a věnoval se více YZO Empire. V roce 2015 stál u zrodu vydavatelství Milion+ Entertainment.


PSH

PSH jsou jistotou a také definicí českého hiphopu, kterému udávají tvář už od začátku 90. let minulého století. Pod názvem Peneři Strýčka Homeboye se jejich založení datuje cca k roku 1991, kdy Orion píše první texty a o pár let později už je nahrává do instrumentálů od kamaráda ze sídliště, Shitnesse.

Poznává se také s dnešním DJem Wichem a v sestavě Orion, Vladimir 518 & DJ Richard vydávají první album PSH - Repertoár. Richard je posléze nahrazen mladým a dravým Trafikem, který přebírá i roli vrchního producenta a kapela chytá nový směr. Ucelený v té době na druhé desce Rap n Roll. Mezitím si Orion stíhá sólově odbočit ke svým Teritoriím, Vladimir se věnuje převážně aktivitám kolem vzniku labelu, Trafik se zabydluje v domovském Star Works studiu a pomalu ale jistě se připravuje půda pro třetí a zatím poslední album Epilog. Přívlastek poslední mu přísluší do dnes, i když spolu všichni 3 navzájem spolupracují v rámci ostatních projektů a další společnou desku kromě prohlášení v rámci Epilog proma, nikdy nevyloučili. Mezi lety 2010 a 2019 vychází řadu singlů mj. Fuck Off, Vice, Já to říkal...

PSH vydali na podzim roku 2019 svou "poslední" desku s názvem Debut..

Paulie Garand

Paulie Garand (vlastním jménem Pavel Harant je český rapper, producent a režisér.
Po pár letech tvoření hudby do šuplíku se poprvé zapsal do širšího povědomí demem Mozoly (2006). Poté následovala éra s kapelou BPM, se kterou vydal desky Slova (2007) a Horizonty (2009). Poslední jmenovaná navíc získala cenu Akademie populární hudby v kategorii Hip-Hop a RnB. Po komerčním úspěchu obou alb se členové BPM rozhodli fungovat sólo a Paulie se nedlouho na to dostává k vydavatelství Ty Nikdy Label.

Nejzásadnější album DANK nahrál Paulie se svým dvorním producentem Kenny Roughem. Zde je ve své nejpřirozenější poloze, v lyrickém indie rapu, který je ale tentokrát ještě navíc protkaný až nečekaně upřímnými zpověďmi, vděčností i ryzí láskou k hudbě. To, že se Paulie na desce nestydí mluvit ani o těch nejniternějších věcech, dokazují zřejmě dvě nejemotivnější skladby v jeho kariéře vůbec - Návraty a Srdce z ledu.

Kromě rapu a produkce se Paulie věnuje filmařině a natáčení videoklipů. Navíc je autorem vlastní oděvní značky Garand Brand, kterou založil v roce 2013. 


REFEW

Od roku 2014 stihl vydat 4 CD (Z místa, Na kredit, Ofiko, Blakkout) a dva digitální projekty (Blackcock EP, Blakkkak EP). Na scénu byl uveden jako jeden z jezdců stáje Bigg Boss, ve kterém absolvoval 3 turné (Heavy Weight, Young Gunz a Rapmasters) a byl také jedním ze dvou hlavních aktérů dílu "RAP" dokumentárního cyklu Kmeny.

Přesto po dvou letech label kvůli neshodám opouští a své místo nachází v labelu Blakkwood Records. Pod jehož záštitou vydává jeden track za druhým a deska "O tři bloky dál" je jasným vyústěním produktivní práce v nové partě.

Support stage - Interpreti

Funky Terrorist - Cheb, Animal Resource - KV, MC Matheus - Sokolov, LIFELINES - Liberec, BigBand Šmeralka - KV

WarmUp Party by DJ Maniac |  AfterParty by Chris Kaufman